8 травня – пам’ятний день в Україні, який відзначають в річницю капітуляції нацистської Німеччини.  Відповідно до Указу Президента України, підписаного 2015 року,  це День пам’яті та примирення,   метою відзначення якого є гідне вшанування подвигу українського народу, його визначного внеску в перемогу Антигітлерівської коаліції у Другій світовій війні та висловлення поваги всім борцям проти нацизму, увічнення пам’яті про загиблих воїнів, жертв війни, воєнних злочинів, депортацій та злочинів проти людяності, скоєних у роки війни, посилення турботи про ветеранів війни, учасників українського визвольного руху цього періоду, жертв нацистських переслідувань, утвердження спадкоємності традицій воїнів-переможців нацизму та нинішніх захисників Вітчизни, консолідації суспільства навколо ідеї захисту України.
Сьогодні в райцентрі відбувся меморіальний мітинг та покладання квітів до пам’ятника полеглим воїнам-землякам, в якому взяли участь керівники району, селища, представники  трудових колективів.
Молебень за полеглих у  боротьбі з нацизмом у Другій світовій війні відслужив настоятель церкви Покрови Божої Матері Київського патріархату отець Володимир.
Цього дня у населених пунктах району відбулися мітинги, зустрічі з ветеранами та дітьми війни, патріотичні години, виставки в музеях та бібліотеках, флеш-моби з гаслами «Ніколи знову»,  «Нашу пам’ять обпалює вічний вогонь»,  «Шляхами війни та болю» та інше.