11 квітня - Міжнародний день визволення в’язнів нацистських концтаборів

Версія для друкуВерсія для друку

Минуло 74 роки з того дня, як 11-го квітня 1945 року, напередодні Великої Перемоги, в’язні концтабору Бухенвальд розпочали інтернаціональне повстання проти гітлерівців. Вони зламали есесівську охорону, вийшли на волю і здобули свободу! З тих пір цей день прогресивне людство відзначає як Міжнародний День визволення в’язнів нацистських концтаборів. Вього на території гітлерівської Німеччини та окупованих нею країн існувало понад 14 тисяч концтаборів, тюрем, гетто, через які пройшло понад 20 мільйонів чоловік із 30 країн світу. 12 мільйонів не діждалися визволення, серед них – близько двох мільйонів дітей.
11 квітня, у Міжнародний день визволення в’язнів нацистських концтаборів, разом з усім світом Україна вклоняється світлій пам’яті людей, чиї життя безвинно обірвалися за колючим дротом концтаборів, хто навіки залишився там – у безіменних могилах чи печах крематоріїв, і тих, хто вижив усім смертям на зло.
Вшануймо пам’ять загиблих. Подбаймо про живих, про належне утримання поховань, пам’ятників, обелісків, музейних кімнат. Хай не потьмяніє слава героїв, які визволили благословенну українську землю і народи Європи від нацизму.

Наверх ↑