14 грудня - День вшaнування учасників ліквідації наслідків аварії нa Чорнобильській АЕС (День ліквідатора).

Шановні ліквідатори аварії на Чорнобильській АЕС! Одну з найбільших світових техногенно-екологічних катастроф - аварію на Чорнобильській атомній знає і пам'ятає весь світ. І насамперед – Україна, на землі якої і в серці її народу залишилась незагоєна рана. Цей день це не тільки пам'ять про загиблих товаришів, а й пам'ятна дата, яка нагадує усім нам про героїчні зусилля наших співвітчизників, які вступили у бій з невидимим ворогом – радіацією, жертвуючи своїм життя та здоров'я заради спасіння нашої землі і людей від страшної аварії, наслідки якої ще довго не даватимуть спокою людству. Наслідки техногенної катастрофи були б ще жахливішими, якби не мужність і жертовність багатьох ліквідаторів – чорнобильців. Ми низько схиляємо голови перед усіма, хто пішов тоді в ядерний вогонь, щоб зупинити ланцюгову реакцію смерті. Вклоняємося тим, хто усвідомлено й мовчки жертовно віддав своє життя, виконавши найвищий синівський обов’язок перед рідною землею і рідним народом.
Щиросердечно дякуємо Вам, шановні ліквідатори - чорнобильці за ваш Подвиг. Бажаємо Вам та Вашим рідним і близьким міцного здоров’я, життєвої енергії, сімейного затишку, щастя, миру, добра й злагоди.