16 травня - День вишиванки

День вишиванки проводиться у третій четвер останнього місяця весни. Таким чином, цьогоріч це 16 травня. Вперше з ініціативою відзначати День вишиванки в Україні виступила 2006-го студентка Чернівецького національного університету Леся Воронюк. На цю ідею її надихнув зовнішній вигляд друга, який постійно носив вишиванку. Дівчина вирішила сама втілити в життя цікаву традицію та запропонувала своїм однокурсникам в один із днів прийти на заняття у національній сорочці. Тоді у вишиванки вбралися і студенти, і викладачі. Незабаром ця студентська ініціатива хвилею прокотилася всією Україною. У День вишиванки сценарій цілком передбачуваний: усі бажаючі просто вбираються у вишиванки. 2019-го головним трендом є яскрава палітра — вишиванки зеленого, бордового, рожевого кольорів.

Що символізує колір вишиванки:

Білий колір — символ невинності та оберіг від нещастя.

Червоний — символізує любов до людини, життя, енергію сонця, радість.

Чорний колір — багатство і добробут.

Зелений — жіночий колір.

Синій колір — символ неба і води, звільнення від недуг і душевний спокій.

Золотий або жовтий — символ меду і пшениці, добробуту, достатку, багатства та радості.