Будівництво

Версія для друкуВерсія для друку

Розпочати приватне будівництво тепер можливо без втручання посадових осіб. В Україні запрацювала перша автоматизована електронна адміністративна послуга реєстрація повідомлення про початок будівельних робіт на підставі будівельного-паспорта. Зокрема, це стосується будівництва приватних, садових та дачних будинків заввишки не більше двох поверхів та площею до 300 м², а також господарських будівельта споруд, гаражів.

Новий сервіс дозволяє українцям, не виходячи з дому, за декілька хвилин оформити право на власне будівництво. І що важливо - взагалі без участі посадових осіб. Адже нова е-послуга надається повністю в автоматичному режимі: користувачі заповнюють електронну форму, програма миттєво обробляє внесені дані та надсилає відповідь про реєстрацію повідомлення.
Сервіс передбачає електронну взаємодію з Державним реєстром речових прав на нерухоме майно Мін'юсту. Користувачам не потрібно власноруч вносити у форму відомості про земельну ділянку, на якій планується будівництво. Достатньо вказати кадастровий номер та всі необхідні дані «підтягнуться» автоматично. А отже ризик допустити помилку відсутній.
Новий формат отримання адмінпослуги дозволяє українцям зручно, швидко та прозоро розпочати власне будівництво.
Як скористатися послугою
Електронні послуги у сфері будівництва доступні на оновленому Урядовому порталі kmu.gov.ua у розділі «Електронні послуги», а також - на сайті електронних сервісів ДАБІ e-dabi.gov.ua.
Щоб зареєструвати повідомлення про початок будівельних робіт на підставі будівельного паспорта потрібні:
- електронний цифровий підпис;
- оформлене право власності на земельну ділянку;
- будівельний паспорт.
У разі виникнення питань, отримати консультацію можна за номером телефонної «гарячої» лінії ДАБІ 0(800) 21 00 11.
 

Наверх ↑