День пам'яті жертв Голодомору

Голодомор 1932-1933 років - безпрецедентний злочин сталінської тоталітарної системи проти українського народу, який спричинив національну катастрофу. Конфіскацію продовольства комуністичний режим застосував як зброю масового знищення населення. За оцінками дослідників, втрати від голоду становили від 7 до 10 млн. осіб, понад третина них - діти. Голодомор в Україні спричинив глибокі наслідки. І саме тому ми повинні повною мірою врахувати всі ці наслідки і добитися істини та правди, а також виявити його причини. «Машина радянського керівництва» спалила не лише життя мільйонів українських людей, але знищила і ненароджених ними.
Люди не спроможні щось змінити в минулому, але в змозі дати йому об'єктивну оцінку, а також винести з того уроки і запобігти поверненню гірких і драматичних сторінок історії. Всебічні, правдиві знання допоможуть уникнути подібних катастроф у майбутньому. Головне - не допустити цього у теперішньому суспільстві. Це стане найбільшим вшануванням пам'яті жертв страшної трагедії.
Щорічно четверту суботу листопада у країні проголошено Днем пам’яті про жертви цієї трагедії. Пом’янемо усіх: наших дідів і прадідів, відомих нам членів наших родин, бо в Україні майже немає родини, яка би не постраждала від Голодомору, і невідомих нам наших невинно убієнних братів і сестер, що упокоїлись в українській землі.
Ми й досі чуємо їхні голоси, стогони і молитви, які линуть з минулого. Вічна їм пам’ять…
Традиційно в цей день відвідують поминальні богослужіння і покладають символічні горщики із зерном та свічками до пам’ятників жертвам голодоморів.
О 16:00 відбудеться загальнонаціональна хвилина мовчання, після якої українці вдома та по всьому світу запалюватимуть свічки пам’яті у себе на вікнах та біля меморіалів Голодомору, чи де б вони не були.