День української вишиванки

День української вишиванки

День вишиванки проводиться у третій четвер останнього місяця весни. Таким чином, цього року це 21 травня. Вишиванка — наша національна святиня. Вона символізує зв’язок поколінь, будить високі патріотичні почуття в серці кожного українця. Вишиту сорочку, вишитий рушник передають з роду в рід, бережуть як безцінну реліквію. Вишивану сорочку українці одягали з давніх-давен, адже  свято вірили, що вона захищає від усього злого та є оберегом.

Вперше з ініціативою відзначати День вишиванки в Україні виступила студентка Чернівецького національного університету Леся Воронюк. На цю ідею її надихнув зовнішній вигляд друга, який постійно носив вишиванку. Дівчина вирішила сама втілити в життя цікаву традицію та запропонувала своїм однокурсникам в один із днів прийти на заняття у національній сорочці. Тоді у вишиванки вбралися і студенти, і викладачі. Незабаром ця студентська ініціатива хвилею прокотилася всією Україною. У День вишиванки сценарій цілком передбачуваний: усі бажаючі просто вбираються у вишиванки.

Що символізує колір вишиванки:

Білий колір — символ невинності та оберіг від нещастя.

Червоний — символізує любов до людини, життя, енергію сонця, радість.

Чорний колір — багатство і добробут.

Зелений — жіночий колір.

Синій колір — символ неба і води, звільнення від недуг і душевний спокій.

Золотий або жовтий — символ меду і пшениці, добробуту, достатку, багатства та радості.

З кожним роком вишиванка набуває все більшої популярності, її охоче одягають не лише дорослі, а й діти. Не буває жодної урочистої події, щоб не можна було побачити цих барвистих сорочок. Для когось це лише гарна та стильна річ, а хтось вкладає у образ, дещо більше ніж просто мода.
Вітаємо усіх  з чудовим святом самобутньої, неповторної, барвистої української культури. Мудрість і сила тисячолітньої традиції дає натхнення до праці та боротьби. Бажаємо укріплення української ідентичності заради процвітання нашої країни.

Віримо, що з кожним роком у акціях до Дня вишиванки прийматимуть участь все більше і більше бажаючих!