До уваги одержувачів субсидій!

До уваги одержувачів субсидій! Управління соціального захисту населення Семенівської РДА повідомляє, що Постановою Кабінету Міністрів України  від 06.02.2018  № 62 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України» передбачено, що  з березня 2019 року  житлова субсидій у готівковій формі буде надаватися сім’ям, які звернулися за призначенням субсидії до 31 грудня 2018 року. У березні 2019 року такі сім’ї отримають субсидію готівкою для оплати комунальних послуг за лютий поточного року.Відповідно у квітні будуть виплачені кошти для розрахунку за спожиті послуги у березні;  у травні - за житлово - комунальні послуги, отримані у квітні.

Як буде виплачено субсидію у готівковій формі?

Субсидія у готівковій формі (яка призначена на домогосподарство)  виплачується уповноваженому представнику, на якого призначено субсидію (тобто чиє прізвище, ім’я, по батькові зазначено у повідомленні про призначення субсидії).
       Механізм виплати субсидії готівкою залежить від категорії одержувача субсидії:
- пенсіонер;
- чи особа, яка не одержує пенсії – не пенсіонер (незалежно від того, чи входять пенсіонери до складу сім”ї)

Субсидія у готівковій формі виплачується одержувачам субсидій:
-  які є пенсіонерами через  Пенсійний фонд України у спосіб, у який отримують пенсію;
- іншим одержувачам субсидії - через АТ «Ощадбанк».

Виплата субсидії у готівковій формі одержувачам субсидії, які отримують пенсію.

Виплата субсидії у готівковій формі проводиться одночасно  з виплатою пенсії, шляхом перерахування коштів:
1. на пенсійні рахунки в банках:
 кошти субсидії зараховуються на пенсійний рахунок в банківській установі одночасно з пенсією;
 кошти можуть бути отримані одержувачем субсидії  у зручний час через банкомат відповідного банку  або у  будь-якому його відділенні.
2. через АТ «Укрпошта» ( кошти можливо отримати  у день виплати пенсії):
- на поштовому відділенні за місцем проживання (за місцем отримання пенсії);
- у разу неможливості з’явитися до поштового відділення, працівник пошти доставить кошти безпосередньо за місцем проживання одночасно з пенсією.

Виплата субсидії у готівковій формі іншим одержувачам субсидії
(які не отримують пенсію)

Іншим одержувачам субсидії, які не отримують пенсію, виплата субсидії у грошовій формі  проводиться через АТ «Ощадбанк» :
   - грошовими переказами шляхом перерахування коштів через платіжну систему “Система термінових переказів “Швидка копійка”.

Для отримання грошового переказу (суми субсидії у готівковій формі)   необхідно звернутися до будь-якого відділення АТ «Ощадбанк»  з паспортом та ідентифікаційним кодом.

- особам, які мають відкриті поточні рахунки в АТ «Ощадбанк», кошти субсидії будуть зараховані на їх рахунки, які можливо отримати  через банкомати АТ «Ощадбанк» або  у будь-якому його відділенні

Кошти для виплати субсидії у грошовій формі  через АТ«Ощадбанк» можливо отримати після 11 березня поточного року (в подальшому відповідно після 11 квітня та травня).

Сім’ї, яким  субсидія виплачена у готівковій формі, сплачують за житлово-комунальні послуги самостійно.

Такі сім’ї зобов’язані:
- щомісяця сплачувати повну вартість фактично спожитої послуги.

Про нараховану суму за спожиті послуги можна дізнатися з квитанції про сплату за послугу, надану організацією-надавачем послуги,  або звернувшись безпосередньо до відповідного виконавця послуги;
- оплата спожитих житлово-комунальних послуг проводиться до 20 числа місяця, наступного за місяцем в якому отримані послуги (але не пізніше ніж до закінчення місяця);
- у разі економного використання житлово-комунальних послуг, зекономлені суми субсидій сім’я може використати на власний розсуд.

Чому важливо своєчасно сплачувати за спожиті житлово-комунальні послуги?
Пунктом 6 Положення про порядок призначення житлової субсидії встановлено, що субсидія не призначається (у тому числі на наступний період), у разі  наявності простроченої понад місяць заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг, витрат на управління багатоквартирним будинком, загальна сума якої перевищує 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян на день звернення за призначенням житлової субсидії (340 грн.).

Додатково повідомляємо, що відповідно до внесених змін, з 1 травня 2019 року, всі одержувачі субсидії мають подати нові заяви та декларації, оскільки автоматичний перерахунок субсидії проводитися не буде!

Начальник управління соціального
захисту населення Гіріч Ж.П.