ДО УВАГИ ПРИВАТНИХ ПІДПРИЄМЦІВ СЕМЕНІВСЬКОГО РАЙОНУ!

ДО УВАГИ ПРИВАТНИХ ПІДПРИЄМЦІВ СЕМЕНІВСЬКОГО РАЙОНУ! Глобинське об’єднане управління Пенсійного фонду України Полтавської області (Семенівський район) інформує:  З 1 січня 2017 року фізичні особи – підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування  та віднесені до першої групи платників єдиного податку (відповідно до підпункту 1 пункту 291.4 статті 291 Податкового кодексу України), зобов’язані сплачувати єдиний внесок за місяць у сумі не менше 0,5 мінімального страхового внеску. Відповідні періоди здійснення підприємницької діяльності до страхового стажу зараховуються пропорційно до сплаченого єдиного внеску.
        У 2017 році мінімальний страховий внесок для фізичних осіб –підприємців становить 704,00 грн. на місць ( 3200 грн. х 22 відсотки).
        Отже, для фізичних осіб-підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування, та віднесені до першої групи платників єдиного податку, обов’язковою є сплата єдиного внеску в сумі не менше 352 грн. на місяць.
Водночас, для зарахування періодів здійснення підприємницької діяльності до страхового стажу як повний місяць, необхідно сплачувати за місяць єдиний внесок в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок, тобто 704 грн.
       У разі сплати єдиного внеску в сумі 352 грн. за місяць страховий стаж буде зараховано пропорційно, а саме 0,5 місяця.
          Тому звертаємо увагу фізичних осіб - підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування та віднесені до першої групи платників єдиного податку, що несплата єдиного внеску в мінімальному розмірі позбавляє Вас права на зарахування періодів підприємницької діяльності  в повному обсязі до страхового стажу, необхідного для призначення пенсії та страхових виплат за соціальним страхуванням, а також може вплинути на визначення права на пенсію та її розмір.

Головний спеціаліст фінансово-економічного відділу
Глобинського ОУ Полтавської області                                    О.В.Лотош