Дружина Президента України Марина Порошенко відвідала Полтавську область із робочою поїздкою

Версія для друкуВерсія для друку

Дружина Президента України Марина Порошенко відвідала Полтавську область із робочою поїздкою. Перша леді взяла участь у відкритті Інклюзивно-ресурсного центру в с. Демидівка Кременчуцького району, який створено за проектом Фонду Порошенка та Мінрегіонбуду. Він розрахований на 30 дітей з особливими потребами. Полтавщина стала 23-мрегіоном України, в якому реалізують цей проект.
«Це для нас важливий крок, ми приєднуємо Полтавщину до нашого проекту з впровадження інклюзивної освіти в Україні. Після прийняття Закону України про запровадження інклюзивної освіти на всіх рівнях, в області функціонує 192 інклюзивні школи, у яких навчається 548 дітей з особливими освітніми потребами. В області також діє 29 інклюзивних дитячих садочків. У закладах професійно-технічної освіти здобувають професію 362 «особливих» учня, а у вищих навчальних закладах – 437 таких студентів. Нині в Україні вже працює 400 інклюзивно-ресурсних центрів. Це 60% від запланованих», - зазначила Марина Порошенко.
Саме відкриття Інклюзивно-ресурсних центрів є важливою складовою інклюзивної освітньої реформи. Такі заклади замінили застарілу систему психолого-педагогічних консультацій.
Дружина Президента оглянула реабілітаційну кімнату та темну сенсорну кімнату. Вона також поспілкувалася з дітьми, які вже прийшли на навчання до центру в Демидіці.
Марина Порошенко та голова Полтавської обласної державної адміністрації Валерій Головко підписали Меморандум про долучення області до національного проекту Фонду Порошенка «Інклюзивна освіта – рівень свідомості нації». Марина Порошенко передала очільнику області проекти Медіатеки та Ресурсної кімнати, які розроблені у співпраці Фонду Порошенка та Міністерства регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ.
У свою чергу Валерій Головко зазначив, що нині важливо соціалізувати дітей з особливими потребами до суспільства. Саме цим займається благодійний фонд.
«Я дякую Вам, що ви взялися за цю справу. Для дітей з особливими потребами відкривається нове життя та нові можливості. Чимало дітей, які мають фізичні обмеження, досягають значних результатів в олімпіадах та змаганнях. І нам потрібно саме цю частину суспільства зробити повноцінною і дати всі можливості для якісного життя», - сказав Валерій Головко.
Нині в області функціонує 12 інклюзивно-ресурсних центрів. Загалом планують відкрити 32.

Наверх ↑