Комісія ТЕБ та НС

Сьогодні, 23 березня поточного року, проведено позачергове засідання місцевої комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій при Семенівській райдержадміністрації.

Розглянуто питання щодо організації роботи продуктових магазинів, аптек та інших закладів, не заборонених рішенням місцевої комісії з питань ТЕБ та НС від 17.03.2020 №9 (далі – Заклади) на період карантину.

За наслідками обговорення комісія вирішила затвердити вимоги щодо організації роботи продуктових магазинів, аптек та інших закладів, не заборонених рішенням місцевої комісії з питань ТЕБ та НС від 17.03.2020 №9 (далі – Заклади) на період карантину:

1) Відвідування Закладів повинно відбуватися виключно у разі нагальної потреби.

2) За можливості рекомендується усім відвідувачам Закладів одягнути респіраторні або медичні маски, продезінфікувати антисептиком руки.

3) Керівники Закладів в обов'язковому порядку повинні розрахувати максимально допустиму кількість одночасного перебування людей у торговому залі (рекомендація 1 людина на 4м²) та розмістити відповідне оголошення на вході. Безпечна відстань між покупцями має становити 2 м.

4) Клієнтам заборонено заходити до Закладів, якщо у них вже перебуває максимально допустима кількість відвідувачів. У такому разі клієнти повинні зачекати біля входу на відстані 2 м.

5) Керівникам Закладів:

5.1) призначити відповідальних працівників, які будуть здійснювати контроль за допустимою кількістю відвідувачів у приміщенні;

5.2) здійснювати регулярне провітрювання та дезінфекцію приміщень;

5.3) встановити станції гігієни рук при вході в Заклад;

5.4) забезпечити та зобов'язати персонал Закладів знаходитися у медичних масках, гумових рукавицях та дотримуватися правил їх користування, а також дотримуватись правил особистої гігієни;

5.5) рекомендувати проведення розрахунків в Закладах безготівковим способом;

5.6) забезпечити організацію та обладнання ліній розмежування у місцях знаходження людей відповідно до встановлених норм;

5.7) розмістити на видному місці інформацію про обмеження кількості відвідувачів у Закладах.

В обов'язковому порядку забезпечити розміщення інформації щодо заходів обережності щодо  запобігання поширенню коронавірусу COVID – 19.

У зв’язку з тим, що біля водойм на територіях  Горошинської, Погребняківської, Наріжанської сільських рад та за їх межами зросла кількість рибалок з інших населених пунктів України, враховуючи обмеження, пов’язані з карантином та нерестом, комісія рекомендує громадянам утриматися від приїзду на територію району або обмежити переміщення в його межах,  суворо дотримуватися вимог щодо  одночасного перебування в одному місці понад 10 осіб.

Рекомендовано Семенівському відділенню поліції Хорольського  відділу поліції Головного управління Національної поліції в Полтавській області під час охорони громадського порядку проводити профілактичну роз’яснювальну роботу серед громадян, що прибули з інших населених пунктів, щодо недопущення порушень вимог, передбачених карантинними заходами, про  адміністративну та кримінальну відповідальність за ці порушення.

Рекомендовано НПП «Нижньосульський» під час  проведення заходів на нерестовий період  щодо охорони, збереження та створення сприятливих умов для природного відтворення водних біоресурсів, проводити профілактичну роз’яснювальну роботу  серед громадян, які займаються любительським і спортивним виловом  риби на території Семенівського району.

Рекомендовано органам місцевого самоврядування забезпечувати профілактичну роз’яснювальну роботу  серед  місцевих жителів та громадян, що прибули з інших населених пунктів, щодо  дотримання вимог, передбачених карантинними заходами.

Рішення комісії, прийняті у межах її повноважень, є обов'язковими для виконання органами державної влади та органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами та організаціями, розташованими на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці.