Криворудський ДПЗДЗ

Біорізноманіття …Щороку зникають з різних причин назавжди певні види флори і фауни. Науковці, екологи і просто захисники  природи вже давно б’ють  на  сполох. Все частіше ми говоримо про захист біологічного різноманіття. Криворудський ДПЗДЗ відрізняється від інших парків тим, що має 304 види, форми і сорти культивованої дендрофлори. Щороку цей список поповнюється на декілька видів. Не всі види дерев і кущів ростуть у наших кліматичних умовах. А нас і відвідувачів найбільше цікавлять саме інтродуковані рослини. Ми їх районуємо, проводимо акліматизацію, кутаємо на зиму, підкислюємо грунт, боремося з шкідниками.
Цього року ми розпочали посадку з ліщини і фундука, які висадили біля ліщини деревовидної з метою допомоги у запиленні.
Новопосаджені сорти фундука (5 сортів) та ліщина пурпурова потребують додаткового запилення.
        У нас  росте кілька магнолій. Магнолія Кобус є найпершою магнолією, посадженою у Полтавській області.

Ранньою весною ми поповнили колекцію магнолій новим видом – магнолією оберненояйцевидною. Саджанець магнолії надіслала нам куратор Пономаренко Валентина Олександрівна  з НДП «Софіївка». Це дуже цікавий вид. Ми знайшли для неї сонячне затишне місце і висадили.

Щороку випускники створюють нові композиції на згадку про свій випуск. Випускники 2018 року вирішили створити на гірці терасу. Наносили каміння, розмітили, а засадили сосною гірською. Саджанці подарував нам Яремчук Юрій із Високогірного ДП, що на Івано-Франківщині. 20 рослин будуть застеляти поступово гірку, а між ними посадили кизильник горизонтальний. Тепер цей куточок має дуже привабливий вигляд. Лишається його гарно доглядати.

Посадили невелику алею улюбленого дерева Олени Байрак – гінкго.

Ми мали 4 саджанці гінкго, які виростили власноруч із насіння, яке надав В, М, Самородов. На допомогу до нас приїхали друзі Олени Байрак із Полтави. Це художники Ігор і Анна Велички та Тетяна Кириченко. Взялися за роботу. Потім 4 саджанці передала Білик Олена дендролог із Устимівського ДП та 2 Ільєнко О.О. директор Тростянецького ДП. Члени ТО «Друзі природи» висадили решту дерев. Тепер у парку росте 15 гінкго.
    Ще наш парк поповнився бузком і деревовидними півоніями, парковими трояндами і катальпою і лавровишнею, таволгою верболистою і сніжноягідником білим. Доповнили колекцію гібіску сірійського, ксантоцерису, верб. Новими цьогорічними видами є будлея Давида, жимолость блискуча, туя ‘Golden Tuffet’, кельрейтерія. Нових видів висаджено сім. Отже, видів і форм у Криворудському ДП – 311.
Багато саджанців надали установам і організаціям для озеленення. Цього року більше 3000 саджанців. Особливо активними цього року були екологи Глобинського району і Семенівської ОТГ. Розширили і поновили квітники.