Обери свого лікаря, до якого завжди можна звернутись за допомогою

Обери свого лікаря, до якого завжди можна звернутись за допомогою. З 2 квітня стартувала кампанія з вибору свого лікаря. Ви обираєте лікаря – терапевта, сімейного лікаря, педіатра (для дитини) – і підписуєте з ним декларацію на обслуговування, яка засвідчує, що ви стали пацієнтом саме цього фахівця. Лікар надає вам медичну допомогу, а заклад, де він працює, отримує фінансування з розрахунку на кожного його пацієнта. Декларація з пацієнтом є підставою для перерахування медзакладу коштів з державного бюджету. І таким чином реалізується принцип «гроші йдуть за пацієнтом» – тобто, кожен медзаклад, лікар отримає конкретні гроші за конкретних пацієнтів. Вже з липня медичні заклади почнуть фінансуватись за цим принципом. Щоб кожен українець отримував якісну медичну допомогу, а лікар – гідну зарплату. Для вчасної та якісної реалізації нововведень необхідно пришвидшити процес підписання договорів, тож закликаємо усіх відповідально поставитися до цього та здійснити свій вибір, укласти договір.

Якщо ви вже маєте лікаря, до якого звертались за допомогою і задоволені результатом, або лікаря, що лікує членів вашої родини, і ви йому довіряєте, ви зможете підписати декларацію з ним. Якщо ж такого немає – запитайте у друзів, родичів, колег, чи можуть вони когось вам рекомендувати. Розпитайте знайомих про лікарів, які працюють у найближчій до вашого місця проживання поліклініці чи амбулаторії. Прив’язка медичного обслуговування до місця проживання скасовується, проте вам буде зручно, якщо лікар практикує поруч.
Щоб обрати свого лікаря, потрібно: взяти паспорт, ідентифікаційний код та мобільний телефон і прийти до фахівця та підписати з ним декларацію. Для обрання лікаря дитині (педіатра) необхідно взяти ще свідоцтво про її народження. Дитину приводити необов’язково. Декларацію з лікарем в цьому випадку підписує один з батьків або інший законний представник дитини.

3,5 мільйонів українців підписали декларації з лікарями. Пацієнти вибирали з понад 20 тис лікарів, які вже зареєстровані в електронній системі охорони здоров’я.Такими є результати національної кампанії «Лікар для кожної сім’ї» на  11 травня. Найбільше декларацій підписано в Харківській області — 404 500. На другому місці місто Київ (326 020), на третьому — Вінницька область (298 754), на четвертому — Дніпропетровська (282 836) і на п’ятому місці — Донецька (267 681).