ПОВІДОМЛЕННЯ щодо участі у державних статистичних спостереженнях

Версія для друкуВерсія для друку

ПОВІДОМЛЕННЯ щодо участі у державних статистичних спостереженнях.  Згідно зі ст. 19 Господарського кодексу України, ст. 14 Закону України “Про державну статистику”, доводимо до Вашого відома, що підприємство у 2020 році залучене Державною службою статистики України до державних статистичних спостережень за формами, наведеними у додатку. Перелік форм державних статистичних спостережень, за якими має звітувати підприємство, може змінюватися, оскільки органи державної статистики щорічно визначають перелік респондентів та порядок їх звітування для кожного конкретного статистичного спостереження відповідно до його мети, об’єкта, обраного методу спостереження та встановлених критеріїв формування основи вибірки сукупності одиниць статистичного спостереження. У разі включення (виключення) підприємство протягом року до інших державних статистичних спостережень Вас буде поінформовано додатково.

Крім того, повідомляємо, що для оперативного отримання вищезазначеної інформації на офіційних вебсайтах Державної служби статистики України за адресою http://www.ukrstat.gov.ua/ та Головного управління статистики у Полтавській області за адресою http://www.pl.ukrstat.gov.ua/ функціонує спеціальний програмний сервіс для респондентів, який дозволяє респондентам отримати за ідентифікаційним кодом ЄДРПОУ перелік усіх форм державних статистичних спостережень, які респондент має подати до органів державної статистики.

Форми державних статистичних спостережень та фінансової звітності необхідно подавати в електронному вигляді (детальна інформація на офіційних вебсайтах Державної служби статистики України, розділ “Для респондентів”/“Електронна звітність”, та Головного управління статистики у Полтавській області, розділ “Електронна звітність”) або на паперових носіях на адресу Головного управління статистики у Полтавській області (м. Полтава, вул. Пушкіна, 103, кім. 3) у відділ збирання даних статистичних спостережень.

Також звертаємо Вашу увагу на те, що Державна служба статистики України запровадила роботу нового сервісу для електронного звітування – безкоштовне програмне забезпечення “Кабінет респондента”. Детальна інформація щодо безоплатного подання статистичної звітності в електронному вигляді розміщена на головній сторінці офіційного вебсайту Головного управління статистики у Полтавській області. Доступ до програмного забезпечення “Кабінет респондента” відкрито за посиланням: http://statzvit.ukrstat.gov.ua/ та на офіційних вебсайтах СЕМЕНІВСЬКА РАЙОННА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ Код ЄДРПОУ 4057528 semeniv_rda@adm-pl.gov.ua 2 Державної служби статистики України та Головного управління статистики у Полтавській області.

Щодо отримання бланків форм державних статистичних спостережень (крім фінансової звітності) для звітування на паперових носіях можна звернутись до Головного управління статистики у Полтавській області або скористатись офіційними вебсайтами Державної служби статистики України чи Головного управління статистики у Полтавській області, розділ “Для респондентів”/“Проєкт Альбому форм державних статистичних спостережень на 2020 рік”, в якому представлено в електронному вигляді бланки форм державних статистичних спостережень, інструкції (роз’яснення) щодо їх заповнення з посиланнями на нормативно-правові акти про їх затвердження.

Форми фінансової звітності подаються респондентами до органів державної статистики відповідно до ст. 14 Закону України “Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні” та п. 2 Порядку подання фінансової звітності, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2000 року № 419.

Чинні форми фінансової звітності розміщені на офіційному вебсайті Міністерства фінансів України за адресою http://www.mof.gov.ua/ у розділі “Діяльність”/“Бухгалтерський облік та аудиторська діяльність”/“Бухгалтерський облік”/“Бухгалтерський облік в підприємницькій сфері”/“Нормативно-правове забезпечення бухгалтерського обліку в підприємницькій сфері”/“Форми фінансової звітності”.

Конфіденційність статистичної інформації забезпечується ст. 21 Закону України “Про державну статистику”.

Порушення порядку подання або використання даних державних статистичних спостережень тягне за собою відповідальність, яка встановлена ст. 186³ Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Принагідно інформуємо, що на офіційних вебсайтах Державної служби статистики України у розділі “Статистичні спостереження” та Головного управління статистики у Полтавській області у розділі “Метаописи держстатспостережень” розміщено узагальнені відомості (з посиланнями на відповідні документи) щодо мети проведення державних статистичних спостережень, основних статистичних показників, методології та звітно-статистичної документації, яка використовується для організації державних статистичних спостережень, а також стосовно публікацій за результатами їх проведення.

Висловити свою думку стосовно організації проведення державних статистичних спостережень, надати пропозиції й зауваження до звітно-статистичної документації, отримати уточнену інформацію про перелік форм державних статистичних спостережень, за якими слід звітувати до органів державної статистики, можна звернувшись до відділу взаємодії з респондентами та роботи з постачальниками адміністративних даних за телефонами (0532) 56 19 72, (0532) 50 00 70, надіславши повідомлення, використовуючи офіційний вебсайт Головного управління статистики у Полтавській області (розділ “Куточок респондента”/“Зворотний зв’язок”), або електронний лист на поштову скриньку resp@pl.ukrstat.gov.ua.

Дякуємо за співпрацю та участь у державних статистичних спостереженнях!

 Заступник начальника                                                                         О. ВАЦКОВСЬКА 

Ольга Заєць (0532) 56 19 72

Додаток

Перелік форм державних статистичних спостережень, за якими респондент

має подати інформацію до органів державної статистики

 

Індекс і періодичність форми державного

статистичного спостереження

Термін подання

     1-ЕД (річна)

31.03;                                                                                                                                                                                                                                                   

     1-ПВ (місячна) ІІ розділ

08.01;07.02;10.03;07.04;07.05;09.06;07.07;

07.08;07.09;07.10;09.11;07.12;                                                                                                                                                                                  

 

Фінансову звітність до органів державної статистики мають подавати усі підприємства – юридичні особи.

Склад і періодичність подання фінансової звітності визначаються Законом України “Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні” від 16 липня 1999 року № 996-XIV (зі змінами), постановою Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2000 року № 419 “Про затвердження Порядку подання фінансової звітності” (зі змінами), національними положеннями (стандартами) бухгалтерського обліку, затвердженими Міністерством фінансів України, та міжнародними стандартами фінансової звітності, які офіційно оприлюднені на вебсторінці Міністерства фінансів України. 

 

Наверх ↑