Районний військовий комісаріат інформує

Військовослужбовці Збройних Сил України з честю і достоїнством виконують завдання по захисту цілісності та суверенітету України в районі проведення антитерористичної операції на території Донецької та Луганської областей, сумлінно несуть службу в пунктах постійної дислокації. Багато з них нагороджені державними нагородами, відомчими нагородами Міністерства оборони України та Збройних Сил України. Переважна більшість з них розуміє значимість та важливість завдань, які стоять перед Збройними Силами України, необхідність підтримання високого звання захисника Вітчизни. Багато військовослужбовців героїчно поклали свої життя, захищаючи суверенітет та цілісність України та продовжують проливати свою кров, подаючи приклад беззастережного та сумлінного служіння Україні. Дуже прикро визнавати, що поміж військовослужбовців Збройних Сил України є такі, які не розуміють тієї відповідальності, яку покладає на них держава у ці буремні для нашої країни часи, у той час, як вони повинні, навпаки, бути прикладом бездоганного та самовідданого служіння Батьківщині, бути охоронцями України, стояти на варті справедливості та честі. Інформація щодо розшуку військовослужбовців, які самовільно залишили військові частини ич місце несення служби, може сприяти поверненню їх до військової частини. У разі неявки їх дії матимуть ознаки злочину, які підпадають під кримінальну відповідальність за статтями:
Част.3 ст.407 Кримінального кодексу України  - самовільне залишення військової частини або місця служби, а також нез'явлення вчасно на службу без поважних причин тривалістю понад один місяць, вчинене особами, зазначеними в частинах першій або другій цієї статті, - карається позбавленням волі на строк від двох до п'яти років.
Част.1 ст.408 Дезертирство, тобто самовільне залишення військової частини або місця служби з метою ухилитися від військової служби, а також нез'явлення з тією ж метою на службу при назанчения, перекладі, з відрядження, з відпустки або з лікувального закладу , карається позбавленням волі на строк від двох до п'яти років.
Част.3 ст. 408.  Дезертирство, вчинене в умовах воєнного стану або в бойовій обстановці, карається позбавленням волі на строк від п'яти до дванадцяти років.
Кримінальне законодавство визнає дезертирство одним з найбільш небезпечних військових злочинів і відносить його до категорії тяжких або особливо тяжких. У реєстрі осіб, які самовільно залишили військові частини (місця служби) або не вийшли на військову службу та перебувають у розшуку станом на 10.01.2018 є особа, зареєстрована у селищі Семенівка – молодший сержант Боровик Ігор Володимирович (1985 р.н.).
Семенівський РВК звертається до військовослужбовців, які самовільно залишили військову частину, з пропозицією повернутися на військову службу і добровільно звернутися до найближчого органу Військової служби правопорядку із зізнанням та поясненнями причини відсутності на військовій службі. Будьте відповідальними за виконання покладених на вас завдань із захисту нашої держави!