Семенівське бюро правової допомоги інформує

Версія для друкуВерсія для друку

Семенівське бюро правової допомоги інформує. Що таке режим надзвичайної ситуації?

Наявність лабораторно підтверджених випадків зараження коронавірусом COVID-19, у тому числі і смерті від нього, спонукали до введення режиму надзвичайної ситуації у деяких містах України. Люди часто не розуміють, що означає це режим та часто плутають його з надзвичайним станом. Давайте разом розглянемо ці поняття.

Надзвичайна ситуація - обстановка на окремій території чи суб’єкті господарювання, яка характеризується порушенням нормальних умов життєдіяльності населення, спричинена в тому числі епідемією, що призвела (може призвести) до виникнення загрози життю або здоров’ю населення, великої кількості загиблих і постраждалих.

Режим надзвичайної ситуації:

- вводиться за рішенням Кабінету Міністрів України, місцевих державних адміністрацій, органів місцевого самоврядування;

- має тимчасовий характер;

- підстава - виникнення надзвичайної ситуації з тяжкими наслідками;

- поширюється на всю державу або на окремі її території;

- має на меті недопущення розповсюдження надзвичайної ситуації та ліквідація її наслідків.

Надзвичайний стан — “жорсткіший варіант”, стосовно коронавірусу COVID-19 він може бути введений лише у разі виникнення особливо тяжкої пандемії цієї інфекції на загальнодержавному рівні, що створює загрозу життю і здоров’ю значних верств населення. Також надзвичайний стан в Україні або в окремих її місцевостях вводиться тимчасово Указом Президента України, який підлягає затвердженню Верховною Радою України.

Особливі умови життєдіяльності людей.

У разі тимчасового введення режиму надзвичайної ситуації в такому ж режимі починає діяти єдина державна система цивільного захисту. Керівництво системою здійснює КМУ, а безпосереднє керівництво діяльністю – Державна служба України з надзвичайних ситуацій.

Органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування за поданням відповідних головних державних санітарних лікарів у межах своїх повноважень у разі виникнення чи загрози виникнення або поширення особливо небезпечних і небезпечних інфекційних хвороб, можуть запроваджувати у встановленому законом порядку на відповідних територіях чи об'єктах особливі умови та режими праці, навчання, пересування і перевезення, спрямовані на запобігання та ліквідацію цих захворювань та уражень. (ст. 30 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення»).

Поліція у режимі надзвичайної ситуації:

- може проникнути до житла чи іншого володіння особи без вмотивованого рішення суду в невідкладних випадках, пов’язаних із рятуванням життя людей та цінного майна під час надзвичайних ситуацій;

- може обмежувати або забороняти рух транспорту і пішоходів на окремих ділянках вулиць і автомобільних доріг під час надзвичайних ситуацій, якщо це необхідно для забезпечення публічної безпеки і порядку, охорони життя і здоров’я людей;

- може вимагати від особи (осіб) залишити визначене місце на певний строк або заборонити чи обмежити особам доступ до визначеної території або об’єктів, якщо це необхідно для забезпечення публічної безпеки і порядку, охорони життя і здоров’я людей.

Варто пам’ятати, що режим надзвичайної ситуації завжди порушує нормальні умови життєдіяльності людей задля збереження їх життя, здоров’я та безпеки.

Як отримати безоплатну правову допомогу в умовах карантинного режиму?

Усні правові консультації та роз’яснення можна отримати, зателефонувавши за телефонами: ☎(050) 501-58-74; ☎(066) 463-85-26;

Письмові консультації можна отримати:

написавши на електронну пошту відділу «Семенівське бюро правової допомоги» Кременчуцького місцевого центру з надання БВПД: semenivske@legalaid.pl.ua

заповнивши бланк та залишивши його і скриньці звернень у приміщенні відділу «Семенівське бюро правової допомоги» за адресою: смт Семенівка, вулиця Незалежності, 34.

Просимо утримуватися від відвідин центрів/бюро правової допомоги на період карантину. Працівники системи БПД допоможуть вам дистанційно!

 

Наверх ↑