Сервіси ДСЗ

Версія для друкуВерсія для друку

Змінюється світ, змінюємось і ми. Так і діджиталізація сервісів стала вже звичною справою. Наразі вона сприймається користувачами як ознака зручності й доступності послуг, виявлення до них лояльності та турботи. Служба зайнятості теж прагне наблизити соціальні послуги до потенційних клієнтів: роботодавців та шукачів роботи, тому активно впроваджує електронні сервіси з використанням інтернет-технологій.
Згідно з останніми соціологічними дослідженнями* 5% населення хоча б раз скористалися адміністративними послугами он-лайн. Найбільш популярними серед респондентів виявилися цифрові сервіси таких державних установ:
• Міністерства соціальної політики ( 47,4% респондентів)
• Міністерства юстиції (30,3% респондентів)
• Державної фіскальної служби (22,6% респондентів).
Державна служба зайнятості на своєму сайті https://www.dcz.gov.ua/ також надає громадянам можливість самообслуговування та швидкого пошуку необхідної інформації з питань зайнятості: вакансій та резюме по всій Україні, подання звітності, реєстрації на прийом до фахівців, профорієнтаційне  тестування  тощо. В залежності від потреб клієнта, доступні такі корисні дистанційні он-лайн-сервіси як «Електронний кабінет роботодавця», «Електронний кабінет безробітного», «Електронна черга», профорієнтаційна платформа «МОЯ ПРОФЕСІЯ: консультаційна мережа»
«Електронний кабінет роботодавця»  передбачає:
 подання звітності до центру зайнятості в режимі он-лайн,
 перегляд стану укомплектування заявлених вакансій та кількості направлень центром зайнятості претендентів на роботу,
 моніторинг договорів на організацію громадських та інших робіт тимчасового характеру та працевлаштування після професійного навчання,
 самостійний пошук актуальних резюме шукачів роботи та інше.
«Електронний кабінет безробітного»  дає змогу зареєстрованому безробітному :
 створити власне резюме;
 здійснити підбір роботи;
 ознайомитись з інформацією про тимчасову зайнятість;
 дізнатися про можливість професійного навчання;
 отримати інформацію щодо нарахувань та виплат допомоги по безробіттю;
 переглянути дані про заплановані та фактичні відвідування центру зайнятості;
 дізнатися про заходи, які заплановані у центрах зайнятості, та записатися на ті з них, що зацікавили.
«Електронна черга» дозволяє, не виходячи із дому та не витрачаючи часу та коштів на проїзд, записатися на прийом до спеціаліста будь-якого центру зайнятості України. Якщо особа успішно пройшла  реєстрацію, їй потрібно просто в зазначені дату і час звернутися до відповідного центру зайнятості, маючі при собі документи, необхідні для вирішення питання.
«МОЯ ПРОФЕСІЯ: консультаційна мережа» онлайн-платформа профорієнтації та розвитку кар’єри стане у нагоді тим, хто потребує допомоги у вирішенні таких питань як:
 вибор або зміна професії;
 побудова свого кар’єрного шляху;
 визначення власних професійних інтересів, здібностей, психологічних схильностей.
Для зручності своїх клієнтів, служба зайнятості представлена також в найпопулярніший на сьогодні соціальній мережі Facebook. До речі, на сторінці Полтавського обласного центру зайнятості у  Facebook можна ознайомитись з новинами служби та отримати цікаву інформацію.
  Facebook Jobs - додаток з пошуку роботи. Ви можете самостійно обирати регіон пошуку вакансій та категорію. Цей додаток дозволяє одразу переглядати профіль роботодавця та швидко надсилати йому свої дані.
Не обминула увагою служба зайнятості і популярний відеохостинг YouTube. На каналі служби є можливість переглянути Відеорезюме та Відеовакансії. А всім зацікавленим в поширенні власної інформації в даному форматі, радимо звернутися до найблищого до вас центру зайнятості. Його фахівців допоможуть у створенні відеороліка та розміщенні його на YouTube-каналі служби.
Звертайтесь до служби зайнятості! Ми допоможемо вам заявити про себе, знайти цікаву роботу або потрібних працівників!
*Згідно дослідження «Оцінки населенням України якості надання адміністративних послуг» проведенего Фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва спільно з соціологічною службою Центру Разумкова з 12 по 17 липня  2019 року.
Більше корисної інформації з питань зайнятості можна знайти за посиланнями https://pol.dcz.gov.ua/ та https://www.facebook.com/semeniwkaRCZ

Наверх ↑