Субсидії

До уваги одержувачів субсидії! Управління соціального захисту населення Семенівської РДА повідомляє, що Постановою Кабінету Міністрів України  від 17.04.2019  № 373 «Деякі питання надання житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг у грошовій формі» передбачено, що  з 1 травня 2019 року для призначення житлової субсидії на наступний термін нову заяву та декларацію необхідно подати таким категоріям населення:
 сім’ям, яким субсидія призначалась за рішенням комісії на фактично проживаючих зареєстрованих осіб (при виключенні зі складу домогосподарств осіб, які зареєстровані в житловому приміщенні, але фактично в ньому не проживають);
  у складі домогосподаства або у членів сім”ї із складу домогосподарства є працездатні особи, у яких відсутні доходи або доходи менше мінімальної заробітної плати та вони не сплатили єдиного внеску на загальнообов”язкове державне соціальне страхування;
 у разі наявності у осіб, з урахуванням яких призначено субсидію, членів сім’ї (чоловіка/дружини, неповнолітніх дітей), які зареєстровані за іншою адресою;
 орендарям та внутрішньо переміщеним особам;
 у разі зміни складу зареєстрованих членів домогосподарства та зміни у складі їх сім’ї (наприклад: хтось прописався чи виписався).
Наголошуємо, що всім іншим сім”ям для вчасного перепризначення субсидій з травня 2019 року на наступний 12-ти місячний термін, необхідно поновити та подати до управління соціального захисту населення довідки про склад сім”ї.

Про що необхідно одержувачам субсидії інформувати
управління соціального захисту населення

Нагадуємо, що отримувачі субсидії протягом 30 календарних днів повинні повідомити управління соцзахисту населення про зміну:
- складу зареєстрованих членів домогосподарства та зміни у складі їх сім’ї (в такому випадку подаються нові заява та декларація);
- соціального статусу зареєстрованих у житловому приміщенні членів домогосподарства (наприклад: хтось звільнився або влаштувався на роботу, став пенсіонером);
 про наявність у будь-кого із складу домогосподарства або членів їх сім’ї у володінні транспортного засобу, який підлягає державній реєстрації і з дати випуску якого минуло менше п’яти років (в тому числі причіпи). ;
 про здійснення купівлі або набуття права власності у інший законний спосіб на земельну ділянку, квартиру, інші товари довгострокового вжитку або оплати послуг будь-ким із складу домогосподарства або членами їх сім’ї протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням житлової субсидії (призначенням субсидії без звернення) на суму яка перевищує 50 тисяч гривень.

Призначення субсидії сім’ям, які мають заборгованість
з оплати за житлово-комунальні послуги
Субсидія на наступний період не призначається сім’ям, які мають прострочену понад місяць заборгованість з оплати житлово-комунальних послуг, загальна сума якої перевищує 20 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (340 грн.).
З метою призначення субсидії з 1 травня 2019 року  на наступний термін, у разі наявності заборгованості, необхідно терміново вирішити питання її погашення або укласти з надавачем послуг договір реструктуризації боргу.
За умови документального підтвердження протягом двох місяців сплати заборгованості або укладання договору про її реструктуризацію або оскарження заборгованості в судовому порядку, житлова субсидія призначається з початку неопалювального (опалювального) сезону. В іншому випадку субсидія призначається з місяця, наступного за місяцем, в якому громадянин вчинив такі дії.

Виконувач обов”язків начальника
управління соціального захисту населення