Засідання круглого столу

28 червня – День Конституції України. У 2020 році українці відзначають 24-ту річницю Основного Закону держави. З цієї нагоди 26 червня у Семенівській райдержадміністрації відбулося засідання тематичного круглого столу. Голова райдержадміністрації Іван Дзус, вітаючи з прийдешнім державним святом, наголосив що Конституція України визнана однією з найкращих у Європі. «Основний Закон є обов’язковим для виконання усіма членами суспільства. І сьогодні, в умовах складної, він повинен об’єднати нас навколо спільної мети — побудови сильної, заможної європейської країни — України» - зазначив він. Українці пройшли тернистий і довгий шлях до незалежності, становлення та визнання державності, упорядкування і оформлення прав громадян – від «Руської Правди», конституції Пилипа Орлика, Універсалів Центральної Ради і до сучасної Конституції, якою ми керуємось наразі. Прийняттям Конституції у 1996 році ознаменувався початок становлення і розвитку нової демократичної і незалежної країни. Навряд чи варто нагадувати, що значить для української нації наявність власної незалежної держави, визнаного члена світової спільноти і повноправного учасника міжнародних відносин. «Конституція увійшла в суспільне життя як головний оберіг державності і демократії, гарант незалежності і соборності України. Її найвища юридична сила, верховенство права, політична, економічна та ідеологічна багатоманітність - фундаментальні засади, на яких ґрунтується сьогодення і вибудовується майбутнє українського народу» - наголосив заступник голови райдержадміністрації Артем Даценко. Під час заходу були обговорені питання щодо значення Основного Закону для розбудови України, забезпечення його положень на сучасному етапі розвитку держави, внесення змін до Конституції України в частині  реформування системи місцевого самоврядування та територіальної організації влади і децентралізації владних повноважень. Турбує питання подальшого розвитку території Семенівщини в рамках районів, які формуються відповідно до нового адміністративно-територіального устрою, визначення повноважень префектів,  районних рад, об’єднаних територіальних громад та ін. Учасники заходу ознайомились також із текстами Конституції Пилипа Орлика, Універсалами Центральної Ради та порівняли тогочасні досягнення у галузі права із сучасними.