Засідання місцевої комісії ТЕБ та НС

Версія для друкуВерсія для друку

17 березня у виконувача обов'язків голови райдержадміністрації Артема Даценка відбулося засідання місцевої комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Розглядалося питання порядку денного: "Про заходи щодо запобігання поширенню гострої респіраторної вірусної інфекції, спричиненої коронавірусом COVID-19 на території району.

Місцева комісія з питань ТЕБ та НС вирішила:

1.На виконання протоколу позачергового засідання Державної комісії з питань ТЕБ та НС від 10.03.2020 №2 та протоколом засідання експертної комісії ДСНС України з визначення рівнів та класів надзвичайних ситуацій від 12.03.2020 №104/02-20, у зв'язку із значним поширенням у світі випадків захворювання на COVID-19, ситуацію із загрозою поширення гострої респіраторної хвороби на території України, спричиненої коронавірусом 2019-nCOV, визнано медико-біологічною надзвичайною ситуацією природного характеру державного рівня.

2. У зв’язку із встановленням карантину на території України з 00 годин 00 хвилин 17 березня 2020 року до 00 годин 00 хвилин 03 квітня 2020 року (у ніч з 2 на 3 квітня) тимчасово ЗУПИНИТИ роботу таких об’єктів загального користування незалежно від форми власності та підпорядкування, розташованих на території Семенівського району:

- музеїв, бібліотек та інших культурних і розважальних закладів;

- тренажерних та спортивних залів;

- закладів громадського харчування: ресторанів, кафе, барів тощо (дозволено надавати послуги з громадського харчування із застосуванням адресної доставки замовлення за умови забезпечення відповідного персоналу засобами індивідуального захисту);

- закладів побутового обслуговування:, перукарень, косметологічних кабінетів, саун, лазень тощо;

- розважальних закладів: нічних клубів, дискотек, закладів культури, тощо;

- ринків;

- магазини (крім продуктових та з продажу гігієнічних товарів).

3. НЕ ЗУПИНЯТИ роботу таких об’єктів загального користування незалежно від форми власності та підпорядкування, розташованих на території:

- продуктові магазини та магазини з продажу гігієнічних товарів;

- аптеки;

- банки та банкомати;

- поштові відділення;

- АЗС;

- громадський транспорт, який проходить регулярну обробку дезінфікуючими засобами.

4. Залучити аптеки, заправні станції та продуктові магазини, розташовані на території Семенівського району, до виконання заходів профілактики пандемії гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом COVID-19.

5. Установити аптекам, заправним станціям, магазинам, банкам, перевізникам,  розташованим на території Семенівського району, особливий порядок проведення профілактичних і протиепідемічних заходів:

- дезінфікуватн хімічними речовинами, біологічними чинниками та засобами медичного призначення всі без винятку поверхні (поручні, дверні ручки, ваги для самообслуговування тощо), з якими контактують люди, методом протирання через кожні три години;

- здійснювати вологе прибирання та провітрювання приміщень;

- дотримуватися правил особистої гігієни (часто мити руки);

- дотримуватись дистанції не менше 2 метрів від людини, яка кашляє, чхає, мас підвищену температуру;

- при появі перших ознак захворювання на гострі респіраторні вірусні інфекції (підвищення температури тіла, нежить, кашель та інші) негайно звертатись до лікаря.

6. Попередити керівників закладів, установ, організацій незалежно від форми власності та підпорядкування, а також інших суб’єктів підприємницької діяльності про персональну відповідальність за невиконання цього рішення згідно з чинним законодавством України.

7.  Рекомендувати керівникам закладів, установ, організацій незалежно від форми власності та підпорядкування, а також інших суб’єктів підприємницької діяльності розглянути можливість переведення працівників на дистанційну форму праці, чітко дотримуючись режиму самоізоляції.

8. У Державних органах влади району заборонити особистий прийом громадян на час карантину.

9. Заборонити проведення всіх масових (культурних, розважальних, спортивних, соціальних, релігійних, рекламних та інших) заходів, у яких бере участь понад 10 осіб. Дозволити лише заходи, необхідні для забезпечення роботи органів державної влади та органів місцевого самоврядування.

10.Відділу житлово-комунального господарства, містобудування, архітектури, інфраструктури, енергетики, захисту довкілля та з питань цивільного захисту РДА внести зміни до номенклатури та обсягів використання матеріального резерву на 2020 рік,  згідно Програми створення і використання матеріального резерву для запобігання, ліквідації надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру та їх наслідків у Семенівському районі на 2018-2022 роки.

11.Фінансовому управлінню райдержадміністрації  підготувати проект розпорядження голови райдержадміністрації щодо забезпечення Семенівського районного сектору Головного управління ДСНС у Полтавській області , закладів охорони здоров'я індивідуальними засобами захисту  (РС ДСНС – 20 тис.грн,  КП «Центр ПМСД» – 20 тис.грн, КП «Семенівська ЦРЛ» - 30 тис. грн.). Керівникам вказаних організацій за результатами придбання індивідуальних засобів захисту надати відповідні звіти до РДА.

12. Директору Територіального центру соціального обслуговування населення (надання соціальних послуг) Семенівської РДА Феніч С.С. забезпечити системне обслуговування соціальними працівниками людей похилого віку та людей з обмеженими можливостями, які знаходяться на обслуговуванні. Рекомендувати органам місцевого самоврядування у разі захворювання соціального робітника (або виникнення інших не передбачуваних обставин) вирішити питання щодо обслуговування одиноких престарілих громадян, пенсіонерів, інвалідів.

13. Начальнику Семенівського районного управління Держпродспоживслужби у Полтавській області Климась І.І.  утворити  разом з місцевими органами виконавчої влади та за участі органів місцевого самоврядування робочу групу та невідкладно посилити контроль за системами водопостачання та водовідведення.

14. Призупинити проходження профоглядів на період карантину.

15. Головному спеціалісту апарату РДА Погребняк Л.В. забезпечити оприлюднення цього рішення на Інтернет ресурсах Семенівської РДА та довести до відома населення, керівників установ, підприємств, організацій та  приватних підприємців шляхом публікації у місцевих ЗМІ.

Голова місцевої комісії з

питань ТЕБ та НС                                                      А.ДАЦЕНКО

 

Секретар                                                                     А. Мартиросян

 

 

Наверх ↑