Затвердили Перспективний план формування територій громад Полтавської області

Затвердили Перспективний план формування територій громад Полтавської області. Кабінет Міністрів України затвердив перспективні плани формування територій громад Волинської, Закарпатської, Кіровоградської, Полтавської та Чернігівської областей. Згідно з розпорядженнями, у Полтавській області передбачено 61 спроможну об’єднану територіальну громаду.

Перспективні плани розроблено спільними зусиллями обласних державних адміністрацій, Мінрегіону, органів місцевого самоврядування, профільних асоціацій, народних депутатів і експертів. Вони відповідають критеріям Методики формування спроможних територіальних громад, положенням Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» і охоплюють всю територію областей.

«Реформа адміністративно-територіального устрою – це єдиний шлях до підвищення добробуту людей, прискорення розвитку територій та зміцнення незалежності нашої країни, – говорить голова Полтавської облдержадміністрації Олег Синєгубов. – Саме на цих критеріях розроблений Перспективний план формування територій громад Полтавської області. Він пройшов погодження на різних рівнях, позаду – години дискусій і десятки зустрічей, мітинги «проти» і мітинги «за»».

Із 61 ОТГ Полтавщини найбільшими стануть Полтавська – 314 000 жителів, Кременчуцька – 223 000 та Лубенська – 70 000. Найбільшими за площею будуть Градизька, Кобеляцька і Глобинська ОТГ.

Повний перелік полтавських ОТГ: Гадяцька, Горішньоплавнівська, Кременчуцька, Лубенська, Миргородська, Полтавська, Великобагачанська, Білоцерківська, Гоголівська, Великобудищанська, Краснолуцька, Лютенська, Петрівсько-Роменська, Сергіївська, Глобинська, Градизька, Гребінківська, Диканська, Зіньківська, Опішнянська, Карлівська, Ланнівська, Мартинівська, Кобеляцька, Білицька, Козельщинська, Новогалещинська, Котелевська, Великорублівська, Кам’янопотоківська, Омельницька, Піщанська, Пришибська, Лохвицька, Заводська, Сенчанська, Машівська, Михайлівська, Великосорочинська, Комишнянська, Ромоданівська, Новосанжарська, Драбинівська, Нехворощанська, Оржицька, Новооржицька, Пирятинська, Березоворудська, Коломацька, Мачухівська, Новоселівська, Терешківська, Щербанівська, Решетилівська, Семенівська, Оболонська, Хорольська, Чорнухинська, Чутівська, Скороходівська, Шишацька.