Звернення голови райдержадміністрації з нагоди Дня пам'яті жертв політичних репресій

Звернення голови райдержадміністрації  з нагоди Дня пам'яті жертв політичних репресій

В  Україні щороку у третю неділю травня  відзначається День пам'яті жертв політичних репресій. У цей день ми знову згадуємо жертв політичних репресій, які загинули від рук сталінських катів, тих, хто був ув’язнений у концтаборах або засланий у далекі безлюдні землі.

Ми схиляємо голову перед нашими співвітчизниками: насильно вивезеними з України в роки колективізації, безвинно засудженими і страченими в роки „великого терору”. Гортаючи трагічні сторінки історії, ми розуміємо, що будь-який тоталітарний режим веде до знецінення людського життя та гідності.

Сталінський репресивний механізм прокручував жорна репресій, в яких було зламано мільйони життів. Але нікому не вдалося зламати вільний дух народу.

Наш народ зробив свій вибір, обравши долю незалежної демократичної держави. І сьогодні він стоїть на захисті свого вибору, своєї честі, своєї свободи заради майбутнього, заради минулого.
Нехай же пам’ятником безвинним жертвам політичних репресій буде правда і наша пам’ять.

З кожним роком залишається все менше живих свідків того лихоліття. Наш обов’язок – берегти їхні спогади, передавати нащадкам правду про минуле, гідно вшановувати загиблих співвітчизників. Вічна пам'ять...