Актуально

Версія для друкуВерсія для друку

ОБГОВОРИЛИ ПРОЕКТ РОЗПОРЯДЖЕННЯ КАБІНЕТУ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ «ДЕЯКІ ПИТАННЯ РЕФОРМУВАННЯ СИСТЕМИ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ АВТОМОБІЛЬНИМИ ДОРОГАМИ ЗАГАЛЬНОГО КОРИСТУВАННЯ»

Голова райдержадміністрації Сергій Федорченко провів нараду з питання обговорення проекту розпорядження Кабінету Міністрів України «Деякі питання реформування системи державного управління автомобільними дорогами загального користування». Участь у ній взяли голова районної ради Ольга Мохун, керуючий справами районної ради Юрій Черевик, заступник голови райдержадміністрації Микола Недюха, начальник фінансового управління райдержадміністрації Людмила Маркова, заступник Семенівського селищного голови Микола Даценко. Присутні обговорили даний проект розпорядження Кабінету Міністрів України. Під час наради наголошено на потребі проведення першочергових ремонтів доріг, що використовуються для перевезення пасажирів транспортними засобами загального користування та дітей – «Шкільними автобусами». За підсумками обговореного питання прийнято рішення вжити невідкладних заходів з приведення до належного стану дороги місцевого значення, особливу увагу приділити дорогам, що повинні забезпечувати транспортне сполучення між населеними пунктами в сільській місцевості; посилити контроль за ефективністю використання коштів державного бюджету та інших джерел, не заборонених законодавством для будівництва, реконструкції, ремонтів та експлуатаційного утримання  автомобільних доріг, збільшити відсоток відрахування з акцизного податку на нафтопродукти та штрафи за порушення правил дорожнього руху спрямовувати до місцевого бюджету тощо.

 

 

 

Обговорено проект змін до Конституції щодо децентралізації влади

 

У рамках проведення заходів з нагоди Дня незалежності України та на виконання розпорядження голови облдержадміністрації від 10.06.2014 року № 202 „Про План заходів з проведення в області обговорення змін до Конституції України щодо децентралізації державної влади“, розпорядження голови райдержадміністрації від 25.06.2014 року № 101 „Про План заходів з проведення в районі обговорення змін до Конституції України щодо децентралізації державної влади“ районною державною адміністрацією 22 серпня 2014 року організовано й проведено засідання „круглого столу“. Засідання відбулося за  участю посадовців районної державної адміністрації, районної та міської ради, членів Громадської ради при районній державній адміністрації, активу району, керівників районних громадських організацій. Засідання вела та виступила керівник апарату районної державної адміністрації Наталія Дондоха. Учасники "круглого столу" висловили думку, що проведення децентралізації державної влади назріло. Але непокоїть питання щодо об'єднання територіальних громад, а саме стаття 133 (розділу IV), що передбачає зміну адміністративно-територіального устрою та тенденція до укрупнення адміністративно-територіальних одиниць. Учасники підтримали думку, що в Україні має бути побудована проста та логічна система самоврядування, яка покликана забезпечити нормальне та комфортне життя в громадах. Нагальним питанням є необхідність розширення повноважень органів місцевого самоврядування базового рівня (села, селища, міста) та наділення їх відповідними фінансовими і матеріальними ресурсами. Сьогодні це є вкрай важливим і економічно доцільним.

 

Звіт за результатами проведення публічного громадського обговорення у форматі «круглого столу» питання «Про організацію проведення обговорення проекту змін до Конституції України щодо децентралізації державної влади в Україні»

 

 

Наверх ↑