Чи можна прийняти на роботу за сумісництвом особу, яка не має основного місця роботи?

Версія для друкуВерсія для друку

Чи можна прийняти на роботу за сумісництвом особу, яка не має основного місця роботи?
Ні, не можна. Згідно з пунктом 1 Положення про умови роботи за сумісництвом працівників державних підприємств, установ, організацій, затвердженого наказом Міністерства праці України, Міністерства юстиції України, Міністерства фінансів України від 28 червня 1993 року № 43, сумісництвом вважається виконання працівником, крім своєї основної, іншої регулярної оплачуваної роботи на умовах трудового договору у вільний від основної роботи час на тому самому або на іншому підприємстві, в установі, організації чи у громадянина (підприємця, приватної особи) за наймом.
Для роботи за сумісництвом згоди роботодавця за місцем основної роботи не потрібно.
Укладення трудового договору за сумісництвом оформляється наказом чи розпорядженням роботодавця про прийняття працівника на роботу (частина третя ст. 24 КЗпП).

Головний державний інспектор Управління
Держпраці у Полтавській області                                                        В. Ковтун

Наверх ↑