Географічні відомості

Версія для друкуВерсія для друку

 ЗАГАЛЬНІ ВІДОМОСТІ ПРО РАЙОН

 

Семенівський район розташований у західній частині області. Площа 1,3 тис. км. У районі 65 населених пунктів (одне селище міського типу, 64 села, підпорядкованих селищній та 20-ти сільським радам народних депутатів). Утворений в березні 1923 з Семенівської, Зубанівської та Зайчинської (Заїчинської) волостей Хорольського повіту в складі Кременчуцького округу.

З лютого 1932 по вересень 1937 був у складі Харківської, а з вересня 1937 — Полтавської обл. З грудня 1962 територія р-ну входила в Хорольський район. У січні 1965 знову утворений Семенівський район.

Поверхня пологохвиляста з давніми прохідними долинами та блюдцями-западинами. На південному заході омивається Кременчуцьким водосховищем.

Корисні копалини: пісок, мергель, торф, є джерела мінеральної води.

Річки — Сула з Борисом, Хорол, Крива Руда, Біляківське водосховище.

Переважають чорноземи солонцюваті, лучно-чорноземні глибокосолонцюваті ґрунти в комплексі з солонцями.

Площа лісів і лісових смуг 2,7 тис. га. Переважають дуб, клен, акація біла, липа, сосна; У районі — заказники державного значення Гракове і Солоне, ряд пам'яток місцевого значення та пам'ятка садово-паркового мистецтва — Криворудський дендропарк.

Автомобільних шляхів — 630 км. На території району збереглися кургани доби бронзи, скіфського часу та Київ. Русі, залишки городища, очевидно, літописного містечка Горошина, поселення неолітичного часу, епохи міді та черняхівської культури.

 

Наверх ↑