Інформація щодо організованих і проведених антикорупційних заходів у ІІ кварталі 2013 року

Версія для друкуВерсія для друку

 

Робота щодо запобігання та протидії корупції серед державних службовців органів виконавчої влади та посадових осіб органів місцевого самоврядування Котелевського району проводилась відповідно до Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції», Указу Президента України від 21.10.2011 № 1001/2011 «Про національну антикорупційну стратегію на 2011-2015 роки», розпорядження голови облдержадміністрації від 26.12.2012 № 612 «Про план заходів щодо попередження корупції на 2013 рік», розпорядження голови райдержадміністрації від 08.01.2013 № 6 «Про план заходів щодо запобігання корупції на 2013 рік».

В управліннях і відділах  райдержадміністрації постійно поповнюється та оновлюється законодавча база з питань протидії корупційним проявам. Документи знаходяться в окремих підбірках та використовуються при підготовці і проведенні конкурсів серед претендентів на посади державних службовців та вивченні антикорупційного законодавства працівниками відповідних служб райдержадміністрації.

Згідно плану заходів щодо запобігання корупції на 2013 рік в районній державній адміністрації протягом ІІ кварталу проводилися антикорупційні заходи, зокрема 07 червня - проведено нараду у першого заступника голови райдержадміністрації з відповідальними особами за організацію та ведення профілактичної роботи з питань корупції в структурних підрозділах райдержадміністрації.

Відповідно до Плану навчання щодо запобігання та протидії корупції в апараті та структурних підрозділах райдержадміністрації на 2013 рік, затвердженого виконуючим обов'язки голови районної державної адміністрації 14 січня 2013 року, проведено семінар-навчання  з працівниками відділу економічного розвитку, торгівлі та інфраструктури райдержадміністрації на тему: «Національний антикорупційний комітет України» (03 квітня), з працівниками управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації на тему: «Корупційні правопорушення: поняття, види, усунення наслідків» (22 травня), з працівниками відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації на тему: «Кодекси поведінки суб'єктів відповідальності за корупційні правопорушення» (19 червня), з працівниками аппарату та структурних підрозділів райдержадміністрації, секретарями сільських та селищної ради на тему: «Новели в чинному антикорупційному законодавстві» (25 червня).

22 квітня - фінансовим управлінням райдержадміністрації спільно з Державною казначейською службою України у Котелевському районі Полтавської області проведено семінар-нараду з головними бухгалтерами селищної та сільських рад, бюджетних установ щодо стану виконання та збільшення надходжень до місцевих бюджетів, надано рекомендації щодо проведення ревізій в бюджетних установах та недопущення подібних помилок в подальшій роботі.

Структурними підрозділами райдержадміністрації, селищною та сільськими радами розроблено та затверджено плани заходів щодо запобігання корупції на 2013 рік, призначено відповідальних осіб за організацію та ведення профілактичної роботи з питань корупції. Здійснюється щомісячне інформування райдержадміністрацію про проведену ними антикорупційну роботу, зокрема протягом ІІ кварталу 2013 року:

22 квітня - на щотижневій нараді у начальника управління агропромислового розвитку райдержадміністрації розглянуто постанову Кабінету Міністрів України від 28.11.2011 № 1240.

26 квітня - працівниками Більської сільської бібліотеки-філіалу та сільського будинку підготовлено та проведено бесіду на тему «Суспільство і корупція».

26 квітня – на нараді у начальника служби у справах дітей райдержадміністрації розглянуто питання про пропозицію або давання хабара.

18 квітня - працівниками Більської сільської ради опрацьований та обговорений Закон України «Про правила етичної поведінки».

30 квітня – працівниками Ковалевської сільської ради заслухано сільського голову щодо цільового використання бюджетних коштів.

15 травня – відділом освіти, молоді та спорту райдержадміністрації проведено нараду з керівниками навчальних закладів району щодо порядку закінчення навчального року, проведення державної підсумкової атестації та випускних вечорів, дотримання вимог антикорупційного законодавства при їх здійсненні.

20 травня - на щотижневій нараді у начальника управління агропромислового розвитку райдержадміністрації розглянуто Указ Президента України «Про зміцнення фінансової дисципліни та запобігання правопорушенням у бюджетній сфері».

20 травня - на нараді у начальника служби у справах дітей райдержадміністрації розглянуто питання зловживання впливом та провокація хабара або комерційного підкупу.

27 травня – на щотижневій нараді у начальника фінансового управління райдержадміністрації було розглянуто щорічний загальнодержавний Звіт про результати проведення заходів щодо запобігання і протидії корупції в Україні у 2012 році.

15 травня - працівниками Більської сільської ради опрацьований та обговорений Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо відповідальності за корупційні правопорушення».

21 травня – проведено обговорення дотримання вимог чинного законодавства з посадовими особами Малорублівської сільської ради з метою формування негативного ставлення до проявів корупції.

24 травня - працівникам Ковалевської сільської ради проведено навчання по вивченню Закону України «Про правила етичної поведінки».

18 червня – на нараді директорів загальноосвітніх навчальних закладів освіти обговорено інформацію головного спеціаліста відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації щодо залучення благодійної допомоги батьків учнів навчальним закладам для проведення ремонту з дотриманням вимог антикорупційного законодавства.

21 червня – працівників районного методичного кабінету відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації ознайомлено з текстом Указу Президента України від 05.10.2011 № 964/2011 «Про першочергові заходи з реалізації Закону України «Про засади запобігання і протидію корупції».

25 червня - на щотижневій нараді у начальника управління агропромислового розвитку райдержадміністрації розглянуто постанову Кабінету Міністрів України від 12.10.2011 № 1072 «Про затвердження Порядку інформування Національного агентства з питань державної служби про осіб, уповноважених  на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, які звільнені у зв'язку з притягненням до відповідальності за корупційне правопорушення».

26 червня - на нараді у начальника служби у справах дітей райдержадміністрації розглянуто питання про корупцію та відповідальність за корупційні правопорушення.

27 червня - на щотижневій нараді у начальника фінансового управління райдержадміністрації було проведено детальний аналіз виконання окремих положень Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції», що встановлюють відповідні вимоги чи обмеження.

12 червня – на засіданні виконавчого комітету Малорублівської сільської ради було розглянуто питання «Про виконання заходів по боротьбі з корупцією».

26 червня - працівникам Ковалевської сільської ради проведено навчання по вивченню Закону України « Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо приведення національного законодавства у відповідність із стандартами Кримінальної конвенції про боротьбу з корупцією».

Протягом звітного періоду Котелевській селищній раді, Більській, Великорублівській, Деревківській, Микілківській, Милорадівській, Малорублівській, Козлівщинській, Ковалевській, Сидоряченській сільським радам надавалася методична допомога: Закон України « Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо приведення національного законодавства у відповідність із стандартами Кримінальної конвенції про боротьбу з корупцією», постанова Кабінету Міністрів України від 13.02.2013 № 115 «Про порядок повідомної реєстрації галузевих (міжгалузевих) і територіальних угод, колективних договорів». Також  органам місцевого самоврядування постійно надаються юридичні консультації.

20 червня – проведено семінар-навчання з головами та секретарями селищної та сільських рад щодо результатів перевірки рішень їх виконавчих комітетів, прийнятих з питань здійснення делегованих повноважень органів виконавчої влади.

Відповідно до графіку проведення перевірок структурних підрозділів райдержадміністрації стосовно виконання ними антикорупційного законодавства у 2013 році, затвердженого виконуючим обов’язки голови районної державної адміністрації 14 січня 2013 року, головним спеціалістом-юрисконсультом загального відділу апарату райдержадміністрації здійснено перевірку щодо виконання антикорупційного законодавства у 2012-2013 роках у відділі економічного розвитку, торгівлі та інфраструктури райдержадміністрації (05 квітня), в управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації (21 травня), у відділі освіти, молоді та спорту райдержадміністрації (18 червня).

Також проведено перевірки щодо роботи по попередженню та запобіганню корупції в Микілківській сільській раді при виконанні делегованих повноважень (17 квітня), у відділі економічного розвитку, торгівлі  та інфраструктури  райдержадміністрації під час проведення «дня апарату» (14 травня)  та спільно з спеціалістами районного управління юстиції здійснено перевірку правової роботи та систематизації законодавства у територіальному центрі соціального обслуговування населення Котелевського району (05 червня).

Проведено антикорупційну експертизу 3 проектів нормативно-правових актів голови райдержадміністрації.

З метою відкритості і гласності у проведенні антикорупційної роботи райдержадміністрацією здійснено публікації з антикорупційної тематики у засобах масової інформації. Щомісяця в районній газеті «Народна трибуна» та на веб-сторінці райдержадміністрації публікується повідомлення про проведення спільної прямої телефонної лінії з питань забезпечення дотримання в області антикорупційного законодавства під назвою «Суспільство проти корупції». Надруковано в районній газеті «Народна Трибуна» статтю: «Знай свої права».

Державними службовцями апарату  та структурних підрозділів райдержадміністрації, посадовими особами органів місцевого самоврядування району вчасно подані декларації про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за 2012 рік.

На протязі ІІ кварталу 2013 року державні службовці за фактами порушення вимог антикорупційного законодавства до відповідальності не притягувалися.

Наверх ↑