Інвестиційний паспорт району

Версія для друкуВерсія для друку

ОФІЦІЙНИЙ РОЗДІЛ

 

Семенівська РАЙОННА  ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

 

Поштові реквізити: 38200, смт. Семенівка, вул.Леніна,44

Телефони: (05341) 91-1-35

Факс:  (05341) 91-2-40

E-mail:  semeniv_rda@adm-pl.gov.ua   

Web:http://semenivka.adm-pl.gov.ua

 

Голова Семенівської   районної  державної адміністрації

 

В.о.голови райдержадмінітсрації

Недюха Микола Васильович

 

Голова  Семенівської  районної ради

Мохун

Ольга Миколаївна

 

                  

2. ХАРАКТЕРИСТИКА  СЕМЕНІВСЬКОГО  РАЙОНУ

 

2.1. Географія і природний потенціал.

      

Районний  центр

Смт.Семенівка

Площа

1,3 тис. кв. км.  або 4,5 % від  території  області

   

Географічні дані

Територія Семенівського  району – 1,3 тис.км2, що складає приблизно 4,5% території Полтавської обл. Протяжність району з півночі на південь по лінії Матвіївка-Оболонь-Іванівка становить 32 км, а з заходу на схід по лінії Погребняки-Семенівка-Біляки 56 км. За розмірами території район посідає 8 місце серед районів області. Населення станом на 01.01.2014 року складає  26,2 чоловік. Функціонує 21 рада, у тому числі 1 селищна, 20 сільських.

Кордони

Знаходиться район в західній частині Полтавської області. На півночі межує з Оржицьким та Хорольським, на сході – з Великобагачанським, на півдні – з Глобинським районами Полтавської області; на заході з Чорнобаївським районом Черкаської області. Кременчуцьке водосховище омиває територію району з південного заходу.

Населення

Середня чисельність постійного населення на 1 січня 2014 року становить 26,2 тис.осіб, в т. ч. міського - 6,2 тис.осіб, у сільській  місцевості проживає 22,0 тис. осіб.

 

СТАНОМ НА КВІТЕНЬ 2014 року

2.2. Промисловість

На території Семенівського району розташовано два промислових підприємства, що спеціалізуються на переробці сільськогосподарської продукції, а саме: ТОВ «Кононівський елеватор» та ВП «Веселоподільський цукровий завод» ТОВ АПО «Цукровик Полтавщини».

У 2012-2013  роках промисловими підприємствами Семенівського району промислова продукція не вироблялася.

Починаючи з 2009 року ВП «Веселоподільський цукровий завод» ТОВ АПО «Цукровик Полтавщини» не здійснює виробничу діяльність з переробки цукросировини, в зв’язку з тим, що об’єкт законсервовано.

ТОВ «Кононівський елеватор» займається лише зберіганням сільськогосподарської продукції.

 

 

2.3. Агропромисловий комплекс

Ефективне функціонування аграрного комплексу передбачає  реалізацію основних напрямів державної аграрної політики, спрямованої на створення сприятливих умов для  комплексного розв`язання соціальних проблем села та розвитку сільських територій, формування ефективного аграрного сектору економіки, ефективне використання земельно – майнового комплексу, зростання доходів сільського населення.

На території району зареєстровано 18 сільськогосподарських підприємства та 67 селянсько-фермерських господарств, в обробітку яких знаходиться 63,8 тис.га сільськогосподарських угідь, в т.ч. у фермерських господарствах – 9,7 тис.га.

Сільськогосподарські підприємства орендують землю селян на площі 54,3 тис.га. Укладено договори оренди земельних паїв з 13,6 тис. власників.

У 2014 році очікується виробництво валової продукції у порівнянних цінах 2010 року в розмірі 593,4 млн. грн., в тому числі в рослинництві 451,1 млн. грн., в тваринництві – 142,3 млн. грн.

Сільськогосподарські підприємства району станом на 01.10.2013 року утримують 2739 голів ВРХ, з них 1335 голів корів. Поголів’я свиней становить 13083 голови.

В районі сприяють залученню кредитів комерційних банків на пільговій основі для придбання матеріально – технічних ресурсів для аграрного сектору. За  2013 рік  в районі заключено 8 кредитних угод  на суму 4238,00 тис. гривень.

Товаровиробниками Семенівського району було укладено 121 угоду з територіальними громадами на розвиток соціальної інфраструктури населених пунктів на суму 2736,4 тис.грн. За 9 місяців 2013 року стан їх виконання склав 2223,6 тисяч гривень, що становить 81,2%  до запланованого.

 

 

2.4. Мале підприємництво

 Пріоритетним напрямком політики економічного зростання району є формування приватного сектора в економіці, усіляка підтримка розвитку і зміцнення малих і середніх підприємств.

Протягом 2013 року кількість суб’єктів підприємницької діяльності залишилась майже незмінною та становить близько 1066 осіб.

Обсяг роздрібного товарообороту підприємств, які здійснювали діяльність із роздрібної торгівлі та ресторанного господарства, за січень–червень 2013 року становив 23134,7 тис.грн. і в порівнянних цінах збільшився проти відповідного періоду минулого року на 14,8%.

Діяльність районної державної адміністрації щодо підтримки розвитку підприємництва та реалізації державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності постійно висвітлюється в засобах масової інформації

2.5.     Інвестиційна політика та розвиток міжнародної співпраці

Одним із найважливіших завдань місцевих органів державного управління і органів місцевого самоврядування є активізація інвестиційної діяльності в районі та значне нарощування обсягів інвестицій в господарство. Збільшення притоку інвестицій розглядається як пріоритетний напрям діяльності місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування Семенівського району Полтавської області.

Загальний обсяг прямих іноземних інвестицій (акціонерного капіталу), розміщених у районі, станом на 1 липня 2013 року склав 333,8 тис.дол. США, що на рівні обсягу на 1 січня 2013 року, та в розрахунку на одну особу населення становить 12,5 дол. США.

Перспективним напрямком у даній галузі є позитивний приклад залучення інвестицій у тваринництво (за підсумками 2012 року), що дасть можливість збалансувати показник валової продукції сільського господарства тваринництва та рослинництва. Це в свою чергу поліпшить ряд показників соціально-економічного розвитку району такі, як рівень зайнятості населення, рівень середньої заробітної плати, надходження до бюджетів та ін.

У технологічній структурі інвестицій в основний капітал зростає питома вага витрат на капітальне будівництво, придбання машин, обладнання, устаткування для новозбудованих об’єктів і для реконструкції та технічного переобладнання діючих.

За видами економічної діяльності найбільш вагому частку (99,5%) усіх інвестицій в основний капітал спрямовано у розвиток аграрної сфери виробництва.

                                                             

 2.6.Культура  та  туризм

 

 У Семенівському районі діють слідуючі заклади культури, а саме:                                  

- районний будинок культури                         -  1           

- сільські будинки культури та клуби             -  42           

- центральна районна бібліотека                     -   1            

- сільські бібліотеки-філіали                            -  43             

- дитяча музична школа                                   -  1           

- філіали ДМШ  в с. Василівка та Оболонь     -  2                              

- „Народні” краєзнавчі  музеї -  2     

Структурними підрозділами  відділу культури і туризму є: районний будинок культури, центральна районна бібліотека, районний народний краєзнавчий музей, дитяча музична школа з філіалами в с.Василівка та с.Оболонь, які в своїй роботі  керуються  Положенням про відділ культури і туризму районної державної адміністрації.

Кліматичні умови, густа мережа річок, розміщення та численні водоймища у поєднанні з мальовничими краєвидами можуть сприяти розвитку туристично-рекреаційної діяльності Семенівського району.

Найзначніші туристичні об’єкти розміщені у Посульській зоні району. Мальовничими куточками Семенівщини являються села Погребняки,  Оболонь, Наріжжя, Веселий Поділ, Заїчинці, Білогуби, Худоліївка, в яких ми маємо можливість помилуватися такими гідрологічними заказниками, як: «Солоне», «Гракове», «Рогозів куток» та ландшафтними заказниками такими, як: «Урочище Острів», «Кривенківський», а також вирізняється своєю красою і привабливістю ботанічна пам’ятка природи – «Заїчинські схили».

 

    3.  ІНФРАСТРУКТУРА РЕГІОНУ

 

3.1. Транспортні комунікації

           

Транспортна мережа загального користування:

 

 В районі знаходиться 550,24 км доріг з твердим покриттям і 165,54 км ґрунтових доріг. На обслуговуванні філії «Семенівський райавтодор» ДП «Полтавський облавтодор» знаходиться 320 км доріг місцевого значення.

 

3.2. Телекомунікаційні системи.

 Продовжується прискорений розвиток та впровадження високорентабельних послуг зв’язку на базі новітніх технологій, особливо стільникового зв’язку, послуг Інтернет та електронної пошти. Цехом телекомунікаційних послуг № 20 ПФ ВАТ «Укртелеком» проведена робота по збільшенню кількості АDSL підключень користувачів мережі Інтернет. На даний час встановлено та підключено 800 портів, що на 152 порти більше до відповідного періоду попереднього року.

В районі  діє підприємство зв’язку  Укртелеком. Мобільний  зв’язок  забезпечують  оператори   UMC,  Київстар, Білайн, Діджус, Лайф. 

У Семенівському районі доставка преси здійснюється ЦОС №1 поштового зв’язку Хорольського ЦПЗ №9 через мережу в 27 відділень. Листоноші цих відділень обслуговують жителів 65 населених пунктів району, надаючи їм наступні послуги:

-приймання листів та посилок до 10кг;

-передплата періодичних видань;

-доставка пенсій, соціальних виплат, періодичних видань;

-прийом комунальних платежів, фотопослуги, ліки на замовлення.

Відділення компанії «Нова Пошта» здійснює повний комплект послуг із доставки документів та вантажів і на сьогоднішній день є беззаперечним лідером у галузі експрес – перевезень.

 

3.3. Фінансово-кредитна система.

           

Грошово-кредитна  політика  в останні роки характеризується в цілому як стабільна, що формує позитивні очікування на середньострокову перспективу.

Фінансово - кредитна система  району станом на 01 січня 2014 року представлена слідуючими банками, а саме:        

                 1) відділення державного ощадного банку України

                 2) Семенівське відділення «Райфайзен Банк Аваль»

                 3) Семенівське відділення ПГРУ КБ «Приватбанк»

Для потреб населення в районі встановлено 6 банкоматів.

Банківськими установами району у 2013 році надано  короткострокових кредитів сільськогосподарським підприємствам  на суму 43,5 млн.грн., що на 3,5 % більше, ніж у 2012 році.

Відновлення кредитування реального сектору економіки та зменшення вартості кредитних ресурсів шляхом урегулювання питань щодо забезпечення виконання зобов’язань позичальників за кредитними договорами та підвищення якості кредитного аналізу платоспроможності позичальників сприяли збільшенню кредитування реального сектора економіки. За звітний період поточного року  аграрним сектором району отримано 43,5 млн.грн. кредитних ресурсів, що на 3,5 %  більше відповідного періоду минулого року.

 

 

4.   ОСНОВНІ  ПОКАЗНИКИ  ЕКОНОМІЧНОГО ТА СОЦІАЛЬНОГО

                           РОЗВИТКУ  РАЙОНУ у 2013 році                                     

          4.1    Діяльність органів виконавчої влади та місцевого самоврядування у звітний період були спрямовані на забезпечення виконання програми економічного і соціального розвитку району на поточний рік щодо вирішення комплексу питань, пов’язаних із стабілізацією економіки та соціальним захистом населення.

У  2013 році не припинялась робота щодо:

  • збереження інфраструктури (в межах економічної доцільності) та забезпечення життєдіяльності району за всіма напрямками (в т.ч.: стабільна робота закладів освіти, медичних закладів, закладів культури та спорту, охорона правопорядку);
  • соціального захисту населення, особливо дітей та малозабезпечених категорій громадян району;
  • реформування відносин власності та формування конкурентного середовища;
  • створення нових робочих місць;
  • підвищення якості соціальних послуг, що надаються населенню району.

Аналіз підсумків роботи господарського комплексу району у 2013 році свідчить, що діяльність органів виконавчої влади та місцевого самоврядування була спрямована на покращення стану справ у економічному й соціальному житті району.

Соціально-економічне становище району визначається рівнем бюджетних надходжень з різних джерел фінансування, ефективністю їх використання відповідно до потреб даної територіальної громади, державною політикою, інфраструктурою виробничих об’єктів, їх кількістю та іншими чинниками.

                                                                          

 

4.2. Кількість штатних працівників  за 2013 р.–  становила 3,8 тис. осіб, що на 8,5% менше, ніж за 2012р.

 

4.3. Доходи і видатки місцевого бюджету  Семенівського  району  за 2013 р.

                                                                                                          (млн. гривень)

Доходи – всього

107,0

Видатки – всього

97,5

Структура доходної частини, %

1. Податкові надходження

99

    з них податок з доходів фізичних осіб

64,1

2. Не податкові надходження

1,3

 

4.3.   Середньомісячна заробітна плата одного штатного працівника у 2013

році   склала 2313 грн, що на 12,1% більше, ніж за 2012 р., та в 1,9 рази перевищує рівень мінімальної заробітної плати (1218 грн.).                                                                                                           

 

 5. ДОВІДКОВІ ДАНІ ДЛЯ РОЗРАХУНКІВ ТА ОБҐРУНТУВАНЬ

 

 5.1. Земельний фонд району  за 2013 рік

 

Загальна площа

127526,00

у тому числі:

 

1. Ліси

3177,580

2. Сільськогосподарські угіддя

101507,91

у т.ч. рілля

76021,61

3. Болота

9972,97

4. Водойми

5403,600

5. Земля під забудовою

3558,3766

     в т.ч. -  земля під дорогами

937,92

6. Інші землі

 3905,5573

                                          

 

 

 

 6. СОЦІАЛЬНІ ПИТАННЯ 

 

            6.1 Станом на 01.05.2014 року в районі функціонує 26 загальноосвітніх навчальних закладів з денною формою навчання, у яких здобувають освіту 2166 учнів. Із загальної кількості шкіл 24 (92,3 %) функціонує в сільській місцевості, у них навчається 1379 (63,6 %) школярів, по місту (селищу) 2 школи в яких навчається 787 школярів.

У зв’язку із демографічною ситуацією та соціальним становищем  зменшується народжуваність дітей, відповідно зменшувалася кількість учнів.  Прийом учнів до 1-х класів у 2013/2014 навчальному році становив 193 дитини, що на 8 % менше, ніж у попередньому навчальному році (у 2012/2013 навчальному році – 189 дитини).

В районі діє 2 позашкільних навчальних заклади – Семенівський Будинок дитячої та юнацької творчості та Семенівська дитячо-юнацька спортивна школа, де гуртковою та секційною роботою охоплено 1192 дітей, що більше майже у 2 рази ніж у минулому навчальному році. Це вдалося зробити завдяки розширенню мережі гуртків, збільшенню кількості дітей у них та створенені двох філій БДЮТ – художньої студії на базі Семенівського НВК № 2 та шкільного лісництва на базі Худоліївської ЗОШ І-ІІІ ст.

 

6.2. Заклади охорони здоров’я:

Функціонують: Центральна районна лікарня

Центр первинної медико-санітарної допомоги

Семенівська  підстанція лубенської  станції Полтавського обласного Центру екстреної медицини та медицини катастроф                                  

 

6.3. Фізична культура та спорт

В шкільних спортивних секціях та дитячо-юнацьких спортивних школах фізкультурою і спортом займається 1350 учнів, що складає понад 50 % від загальної кількості школярів в районі.

Навчально-тренувальний процес в районі здійснюється у Семенівській ДЮСШ, а саме: працюють секції з волейболу, футболу, настільного тенісу, дзюдо, самбо, легкої атлетики. Відділення ДЮСШ працюють на базі Семенівського НВК №1, Семенівського НВК №2, Веселоподільської ЗОШ І-ІІІ ст., Криворудської ЗОШ І-ІІІ ст., Оболонської ЗОШ І-ІІІ ст. та Дем’янівської ЗОШ І-ІІ ст.  Навчається  у цій школі 296 учнів. Фінансування Криворудської ДЮСШ призупинено.

 У розіграші Першості району з футболу брали участь 10 команд.

 

 

7. НАЙБІЛЬШІ ПІДПРИЄМСТВА   РАЙОНУ

                       

ТОВ «Кононівський елеватор»

 

Смт. Семенівка

вул. Леніна, 3

(05341) 91631

 

 

 

Наверх ↑